1. Anasayfa
  2. REHBERLİK
Trendlerdeki Yazı

Öğrenci Koçluğu Konu Takip Sayfası

Öğrenci Koçluğu Konu Takip Sayfası
0

Öğrenci Koçluğu Konu Takip Sayfası

Öğrenci Koçluğu Konu Takip Sayfası öğrenci koçluğu evraklarından bir tanesidir. Bu içeriği sorumlusu olduğunuz öğrencilere hafta bazında vererek onların ödevlerini nasıl yaptıkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İçerik öğrencilerin konu bazlı gelişimlerini tespit etmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu çalışmada öğrencilerinizin cevaplamaları gereken bir takım sorular yer almaktadır. PDF içeriğinin görselleri aşağıda paylaşılmıştır. 

İçeriği PDF olarak indirmek için görsellerin altında yer alan İNDİR butonuna tıklayınız.

İNDİR

Etkinliği yaparken dikkate almanız gereken bazı noktalar şunlardır;

  1. Etkinlik tamamen öğrenci tarafından tamamlanacaktır.
  2. Öğrencilerden konuyla ilgili öğrendiği her şeyi yazmalarını beklemiyoruz. Öğrendiklerinin özeti bizler için yeterli olacaktır. 
  3. Öğrenciler Ben bu konu hakkında ne biliyorum? sorunu konuyu okulda/derste dinlediği kadarıyla cevaplayacaktır. Yani aklında neler kalmış onu öğrenmek istiyoruz.
  4. Ben bu konudan neleri öğrendim? sorusunu öğrencimiz konuyu farklı kaynaklardan araştırma yaptıktan sonra cevaplayacaktır.  Öğrencimizin ilk kez öğrendiği konu veya kavramları öğrenmek istiyoruz.
  5. Bu konuda daha önce bildiğim ama konuyu çalıştıktan daha iyi anladığım yerler nelerdir? sorusuyla öğrencimiz yeni öğrenmeler gerçekleştirmiş mi onu anlamak istiyoruz. Ayrıca ilk iki soruya verdiği cevaplara göre öğrencimizin çalışmayı ciddiye alıp almadığı hakkında da fikir sahibi olabiliriz.
  6. Konuyla ilgili hali hazırda merak ettiğim noktalar nelerdir? sorusuna verilecek cevaplara göre öğrencimizin kendisini daha da geliştirmesine destek olabiliriz. Belki ek ödevler veya araştırmalar verebilir, yönlendirmede bulunabiliriz.
  7. Bu konuyla ilgili hangi kavramları öğrendim? sorusu ise konuyla ilgili temel kavramların öğrenilip öğrenilmediği hakkında fikir sahibi olmamıza destek saylamaktadır.

https://bilgininkalesi.com/kategori/rehberlik/ogrenci-koclugu/

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir